תפריט נגישות

טוראי יואב וילדר ז"ל

יואב וילדר
בן 23 בנפלו
בן שושנה ומשה
נולד בישראל
בט"ו בתשרי תרפ"ו, 3/10/1925
שרת בחטיבת אלכסנדרוני (חי"ש), חיל הקשר והתקשוב
נפל בעת מילוי תפקידו
בי"ט באייר תש"ח, 28/5/1948
במלחמת העצמאות
מקום נפילה: אבן יהודה
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: בנימינה

קורות חיים

בן משה ושושנה. נולד ב-3.10.1925 בארץ-ישראל. למד בבית-ספר העממי בבנימינה ואחר-כך המשיך לעבוד בחקלאות. היה פעיל ב"הגנה". משהחלה מלחמת-השחרור התגייס בין ראשוני בני בנימינה לצה"ל.

השתתף בקרבות עין-ע'זאל, טנטורה, משמר-העמק וטירה שבשרון. ברכבו על אופנוע בשליחות תפקידו, נהרג בתאונה ליד אבן-יהודה ביום 28.5.1948 בו ביום נקבר בבנימינה.מפי יקיריו -

נולד בארץ ישראל, בן להורים ילידי הארץ - שושנה ומשה וילדר, אח ליהונתן הבכור ולאחות הקטנה רות.

יואב למד בבית ספר עממי בבנימינה ואחר כך המשיך לעבוד בחקלאות. היו לו הרבה חברים שאהבו אותו מאד, והוא היה אח טוב ובן מסור וחרוץ. היה רקדן, שחקן ספורט מצטיין וניגן בסקסופון בתזמורת בנימינה.

אהבתו הגדולה מאד לאופנועים, היא שהביאה למותו.

עם האופנוע הראשון שקנה עשה תאונה, ולאחר מכן קנה אופנוע מהיר יותר, שאיתו קרתה התאונה הקטלנית.

יואב היה פעיל בהגנה, ומתחילת מלחמת השחרור היה בין הראשונים מבנימינה שהתגייסו לצבא. הוא היה בחטיבת אלכסנדרוני - חטיבה 3 גדוד 32.

יואב תכנן לעבוד במשק אחריי הצבא בגלל אהבתו הרבה לחקלאות.

באחד הימים עוד כשהיה נער אביו של יואב ביקש שישקה את הפרדס, במגרש שמאחוריי הבית. לפתע ראה מולו נחש. כאשר חזר וסיפר לאביו - לא האמין לו ואמר שהוא עצל. כשאביו הלך לבדוק זאת, לא מצא את הנחש, רק כעבור זמן מה מצאהו. הרג אותו ורק אז האמין ליואב.

ב 28.5.48 בשעת הצהריים התהפך קומנדקאר - מכונית משוריינת בשולי הכביש ליד אבן יהודה בדרך לבסיס של יואב.

בתקופה ההיא לא היתה משטרה, ואף אחד לא טרח לפנות את המכונית ההפוכה. יואב חזר מהבסיס כדי לבקש כסף מהוריו והרכיב על האופנוע חבר מזכרון יעקב - שמו יעקב הרשקוביץ. בדרכו חזרה לבסיס, כשהתקרב למכונית ההפוכה, באה לקראתו מכונית וסינוורה אותו. יואב לא ראה את המכונית ההפוכה, לא הספיק לעצור והתנגש בה.

יעקב קפץ מהאופנוע ונשאר בחיים, יואב נהרג.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה