תפריט נגישות

רב"ט רון לובצקי ז"ל

רון לובצקי
בן 21 בנפלו
בן סלי ודוד
נולד בתל אביב
בח' באדר א' תש"ו, 9/2/1946
התגייס ב-אוגוסט 1963
שרת בחיל השריון, חיל החימוש, חיל הקשר והתקשוב
יחידה: חט' 401, גד' 46, אוגדה 162
נפל בקרב
בכ"ו באייר תשכ"ז, 5/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: רפיח
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול

קורות חיים

רון (רוני), בן סלי ודוד, נולד ביום ח' באדר א' תש"ו (9.2.1946) בת"א. סיים את לימודיו בביה"ס היסודי "בן יהודה" ולאחר מכן את לימודיו התיכונים בביה"ס התיכון עירוני א' אשר בת"א. היה סטודנט באונ' ת"א וכל מוריו באונ', שבה למד כלכלה ומתימטיקה, דיברו בשיבחו של התלמיד זה שאינו נדחף ושואף להתבלט.

היה נער שמעולם לא התרגז ולא הרים את קולו. את הכל היה מקבל ברוח טובה ובהומור מיוחד כשחיוך מלא הבנה ובגרות גם יחד מרחף על שפתיו. אם היה משהו שהוא סלד מפניו היתה זו הרעשנות ולכן בנה לו את עולמו המצומצם ביותר, בו יכול לבחור את החברה לפי טעמו. רון היה קרוב למשפחתו וקירבה זו הלכה וגברה והיתה מלווה באהבה אין קץ, ויתור על כל שיקול עצמי למען הזולת. מכתביו האחרונים ספוגים דברי הרגעה ודאגה עמוקה לכל האחרים כשם שמעשיו היו קודם לכן. היה מלא תוכניות ותקוות לעבודה ולהשתלמות.

גויס לצה"ל באוגוסט 1963. בהיותו בשירות הסדיר שירת כסמל קשר בחטיבת השיריון. לאחר מכן היה יוצא לשירות מילואים מידי פעם ואף לפני מלחמת ששת הימים נקרא לדגל ונפל בקרב האכזרי דרומית לצומת רפיח ביום הראשון לקרבותיה, הוא כ"ו באייר תשכ"ז (5.6.1967). הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי לשעת חרום בבארי. לאחר זמן הועבר למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקרית שאול.

מפקד יחידתו כתב למשפחתו מכתב תנחומים ובו הוא מעיר כי "אומץ לבו ורוחו האיתנה בקרב הביאו את הנצחון המפואר למדינת ישראל". הוא הוסיף כי הוא זוכר את רון "לפני הקרב, את התנהגותו ואת צורת עבודתו הטובה מאד אשר סייעו לו בגיבוש היח'. לזכרם של שבעה סטודנטים של האונ' בת"א (רון ביניהם) ולזכר אחד מעובדיה הוקמה קרן מילגות מטעם נשיא האונ' ומפירותיה הוענקה מילגה על שם כל אחד מן הנופלים במלחמת ששת הימים.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה