תפריט נגישות

סמ"ר יוסי יוסף טלבי ז"ל

יוסי טלבי
בן 20 בנפלו
בן מזל ומשה
נולד ביהוד
בח' בסיון תשמ"ב, 30/5/1982
התגורר ביהוד
התגייס ב-נובמבר 2000
שרת בחיל רגלים
יחידה: גדוד נחשון
נפל בקרב
בט' בתמוז תשס"ב, 19/6/2002
מקום נפילה: קלקיליה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: יהוד
הותיר: הורים, אח - מאיר ואחות - טובה
בעל צל"ש אלוף הפיקוד

קורות חיים

יוסי נולד ביום 30/5/1982 בבית החולים השרון, בן להורים משה ומזל, ואח למאיר וטובה למשפחת טלבי. חוויית הגידול של יוסי הייתה נפלאה. יוסי היה ילד יפה תואר, שובב ואהוב מאד על אחיו. יוסי התחבב בנוסף על שכניו ועל חבריו שנהגו לפנקו.

יוסי רכש את השכלתו היסודית בבית הספר יהודה הלוי ובחטיבת הביניים בקרית הסביונים. את השכלתו התיכונית רכש בתיכון מקיף יהוד ושנה אחרונה בתיכון אנקורי. קשה לומר כי יוסי היה ילד שהתמיד ושקד בחריצות על לימודיו. יוסי העדיף ללכת ולשחק במגרש הספורט עם חבריו, לצפות בתוכניות טלוויזיה, לכייף ולבלות, כאשר הלימודים נשארו בדרך כלל בעדיפות אחרונה. כאשר עזב יוסי בשנתו האחרונה ללימודיו את התיכון המקיף ביהוד ועבר לתיכון אנקורי, הוא הבין ששעת האמת הגיעה, שקד ועבר בהצלחה את כל בחינות הבגרות.

יוסי היה ילד מלא שמחת חיים, מוקף תמיד בהרבה חברים, שלמענם ולמען בני משפחתו היה מוכן תמיד לתת את הכל. חבריו של יוסי ובני משפחתו מספרים כי "יוסי היה אדם שלא יכל לומר "לא". כל דבר שביקשו ממנו לא משנה מתי ולא משנה באיזו סיטואציה נענה בחיוב. מאחר ויוסי היה כזה אדם, לא יכולנו אף פעם לסרב לכל דבר שביקש. ממש מעין מלאך".

יוסי היה ילד יפה תואר, חכם ופיקח, עם חיוך המרוח תמיד על פניו העדינות. כל דבר היה תמיד מקבל בהבנה מלאה, בין אם מדובר בדבר טוב ובין אם מדובר בדבר לא כל כך טוב.

יוסי היה קשור מאד לבני משפחתו ובמיוחד לאמו. יוסי נהג לפנק את אמו לעיתים תכופות ולקנות לה מתנות רבות, שלימים נשארו למעשה המזכרות הכי מתוקות ממנו.

יוסי אהב לכייף ולבלות עם בני משפחתו ועם חבריו. הטיול המהותי ביותר בחייו היה ליוון עם עוד שני חברי ילדות טרום גיוסו לצה"ל. יוסי נהנה מאד וטרח להזכיר ולספר לא פעם על החוויות הרבות מאותו טיול מפורסם. יוסי הספיק לתכנן ברמה תאורטית את הטיול למזרח הרחוק לאחר השחרור מהצבא. בנוסף הבטיח יוסי לאביו כי לאחר שיחרורו מהצבא הם יערכו יחד ביוון טיול שורשים ויתענגו על נפלאות התרבות היוונית. היו ליוסי עוד הרבה תוכניות שבדיעבד רק את חלקם הקטן הספיק להגשים.

משאת נפשו של יוסי טרם הגיוס הייתה להתגייס לצבא ליחידה קרבית עילית. כבני משפחתו ניסינו לדבר אל ליבו בשל הסכנה הרבה הכרוכה בשרות ביחידות כאלה. אך לבסוף יוסי התעקש והתגייס לצבא בנובמבר 2000 ליחידת נחשון, שהיא למעשה יחידת חי"ר מיוחדת שמתמחה בפעילות מורכבת בשטחי יהודה ושומרון. מדובר ביחידה קטנה וחדשה יחסית. לא ידענו רבות אודות שירותו הצבאי של יוסי. יוסי היה נוהג להרגיע ולספר שהכל בסדר ושהוא למעשה כמעט ולא עושה כל פעילות מסוכנת. האמנו ליוסי, או יותר נכון רצינו להאמין לכך. רק לאחר שיוסי נהרג, ספרו לנו מפקדיו כי מדובר ביחידה המשמשת כחוד החנית של פעילות צה"ל בשטחי יהודה ושומרון.

יוסי אהב מאד את הצבא, תכנן לצאת לקצונה ולהמשיך בקריירה צבאית. בפועל יוסי סיים מסלול ביחידה, המשיך לגדוד ולאחר מכן לקורס מכי"ם. הוא לא הספיק לצאת לקורס קצינים.

יוסי נפל ביום רביעי, 19/6/02, בפעילות מבצעית של צה"ל בקלקיליה. יוסי נכנס למבנה כדי לנסות ולהציל את מפקדו ששכב פצוע ומדמם. יוסי חונך גם בבית וגם בצבא כי לא משאירים פצועים בשטח והוא נכנס למבנה כדי לחלץ את מפקדו ולחסל את המחבל. יוסי הצליח לחסל את המחבל אך לדאבוננו הרב הוא שילם על כך בחייו.

מותו של יוסי הותיר בלבנו חלל עמוק שלעולם לא יתמלא. קשה מאד לדבר על יוסי בלשון עבר. לא עובר יום שאנחנו לא מנסים בכל כוחנו להיזכר באותם רגעים נפלאים אותם חווינו עם יוסי ב-20 שנות חייו. במחשבה לאחור מי היה מאמין כי אחד מתענוגות החיים בימים אלו יהיה העלאת זיכרונות ואגירת עוד ועוד שביבי אינפורמציה על יוסי. אומרים כי עולם כמנהגו נוהג והחיים ממשיכים. ממשיכים לאן אנו שואלים??... לגבנו החיים נפסקו באותו יום רביעי בערב עם קבלת הבשורה המרה שנפצה את חיינו.

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל הינו יום קשה ועצוב, קל וחומר במציאות הנוכחית בה משפחת השכול הולכת וגודלת בקצב מזוויע. אנו מרגישים כי כל יום בחיינו שחולף מאז מותו של יוסי הינו יום זיכרון. לא נותר לנו אלא להודות לאלוהים שנתן לנו לבלות כ-20 שנים נפלאות במחיצתו של פרח כזה. אנחנו מנסים לחשוב כי במותו ציווה לנו יוסי את החיים, ומנסים לחזור לדפוס פעילות נורמלי אך הדבר קשה מנשוא.

יוסי נולד ביום 30/5/1982 ונפל ביום 19/6/02 כשבועיים לאחר יום הולדתו ה-20.

יוסי נקבר בתאריך 20/6/02 בבית העלמין ביהוד. הותיר אחריו הורים, שני אחים, חברה קבועה בשם ליטל ומשפחה מורחבת כואבת ובוכה.יהי זכרו ברוך

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה