תפריט נגישות

רב"ט נסים דניאל ז"ל

נסים דניאל
בן 47 בנפלו
בן חנה ויצחק
נולד בהודו
בי"ט באייר תרצ"ז, 30/4/1937
התגייס ב-יולי 1967
שרת בחיל הקשר והתקשוב
נפל בעת שירותו
בט"ו בסיון תשמ"ד, 15/6/1984
מקום נפילה: ישראל
מקום קבורה: דימונה
הותיר: רעיה, חמישה בנים, בת ואם

קורות חיים

בן חנה ויצחק, נולד ביום י"ט באייר תרצ"ז (30.4.1937) בבומבי, שבהודו. נסים למד בעיר הולדתו בבית-ספר יסודי וסיים תשע שנות לימוד. לאחר מכן, הוא יצא לעבוד כנהג. בשנת 1965 עלה נסים לארץ, והשתקע בדימונה.

ביולי 1967 הוא התגייס לצה"ל, עבר אימוני טירונות כללית והוצב לשרת כנהג בחיל-האספקה. חודשים אחדים הוא מילא את תפקידו בצבא הסדיר, ולאחר מכן המשיך לשרת כנהג במילואים.

עד שנת 1973 שירת נסים בבסיס הובלה, ולפי בקשתו הועבר לתפקיד אחר בצה"ל. הוא השלים קורס מקצועי ושירת כמרכזן, ובתפקיד זה אף לחם במלחמת יום הכיפורים.

אחרי שהשתלם בקורסים אחדים, הועלה נסים בינואר 1977 לדרגת רב"ט. את פרנסתו בחייו האזרחיים הוא מצא כפועל בקק"ל. נסים השתתף עם יחידתו במלחמת שלום הגליל.

ביוני 1984, הוא נקרא לשירות מילואים.

ביום ט"ו בסיוון תשמ"ד (15.6.1984) נסע נסים במכונית אזרחית בכביש דימונה-באר-שבע. בדרך הוא התנגש במכונית שבאה מולו. הוא נהרג בתאונה. בן 47 שנים היה נסים במותו.

נסים הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בדימונה.

הוא השאיר אחריו רעיה, חמישה בנים, בת ואם.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "נסים שירת תשע שנים באותה יחידה כמרכזן. היה אהוד על כל חיילי הגדוד. ביצע את כל המשימות שהוטלו עליו במסירות רבה. התנדב לבצע משימות, ועשה את המוטל עליו באופן הטוב ביותר".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה