תפריט נגישות

סגן אמנון עסיס ז"ל

אמנון עסיס
בן 29 בנפלו
בן דזירייה (אסתר) ואליהו
נולד בבאר שבע
בכ"ב באלול תשכ"ג, 10/9/1963
התגורר בשרשרת
התגייס ב-ינואר 1982
שרת בחיל הקשר והתקשוב
נפל בעת שירותו
בי"ח באדר תשנ"ג, 11/3/1993
מקום קבורה: נתיבות
הותיר: אישה, בן, בת, הורים ותשעה אחים ואחיות

קורות חיים

בן דזירייה (אסתר) ואליהו. נולד ביום כ"ב באלול תשכ"ג (10.9.1963) בבאר שבע. למד והתחנך בנתיבות. הוא החל את לימודיו בבית-הספר היסודי 'מעגלים' והמשיכם בחטיבת-הביניים ובבית-הספר התיכון 'קרית החינוך עזתה'.

בין תחביביו אפשר למנות קריאת ספרים ושחייה, אך עיקר אהבתו היתה נתונה למחשבים.

בינואר 1982 גויס אמנון לשירות חובה בצה"ל. בתום הטירונות עבר קורס טכנאי קשר וקורס קצינים בסיסי והוצב לשרת כטכנאי בחיל-הקשר. על-פי הערכות מפקדיו, המצויות בתיקו האישי, אמנון היה "טכנאי מקצועי מאוד ובעל מוטיבציה גבוהה מאוד, המבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר". בינואר 1985 הצטרף אמנון אל שורות צבא הקבע. מפקדיו העריכוהו "מקצועי ואחראי, בעל יוזמה אישית ואחריות גבוהה, המבצע את תפקידו בצורה טובה מאוד". במהלך שירותו פגש בטלי. בין השניים נרקמה אהבה ובאוגוסט 1987 נישאו בנתיבות ועברו להתגורר בבאר שבע. שנתיים לאחר נישואיהם נולד בנם הבכור - נאור ובשנת 1990 העתיקו את מקום מגוריהם לנתיבות.

בשנת 1991 יצא אמנון לקורס קציני קשר, סיים אותו כסגן ושב לבסיסו. בשנת 1992 התרחבה המשפחה עם הולדתה של הילה. אמנון היה בעל ואב אוהב, חם ומעניק, שהרבה לעזור ועיקר דאגתו היתה נתונה למשפחתו.

ביום י"ח באדר תשנ"ג (11.3.1993) נפל אמנון בעת שירותו. בן שלושים היה בנופלו. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין האזרחי בנתיבות. הותיר אחריו אישה, בן, בת, הורים ותשעה אחים ואחיות.

להנצחת זכרו תרמה רעייתו תיבה לישיבת 'כסא רחמים' בבני ברק, והוריו תרמו ספרייה תורנית לאותה הישיבה.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "סגן אמנון עסיס ז"ל שירת ביחידה תקופה ארוכה ובתפקידים שונים. לאורך כל הדרך ביצע את תפקידיו ביעילות ובאחריות ראויים לציון. בלטה בו במיוחד התכונה של השאיפה לשלמות, לביצוע המוטל עליו עד הסוף ובאיכות הגבוהה ביותר לה הוא מסוגל".

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה