תפריט נגישות

סמ"ר מנחם רוט ז"ל

מנחם רוט
בן 28 בנפלו
בן ברכה וישעיהו
נולד בחדרה
בכ"ז בניסן תש"ח, 6/5/1948
התגורר בכפר מרדכי
התגייס ב-מאי 1966
שרת בחיל הקשר והתקשוב גד' 373
נפל בעת מילוי תפקידו
בז' באדר תשל"ז, 25/2/1977
מקום נפילה: צומת בית קמה
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: גדרות
הותיר: אישה ושני ילדים, אב, אם אח ואחות

קורות חיים

בן ישעיהו וברכה, נולד ביום כ"ז בניסן תש"ח (6.5.1948) בחדרה. למד בבית-הספר היסודי 'גדרות' המשיך וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון המקצועי 'אורט' שביפו, במגמה של חשמל.

מנחם גויס לצה"ל במאי 1966 והושם לחיל-הקשר. לאחר הטירונות השתלם בקורס מחסנאים-טכניים של חיל-הקשר ונשלח לגדוד-קשר. הוא אף השתלם בקורס-מפ"טים וסיים אותו בהצלחה. בתעודת השחרור של מנחם מן השירות-הסדיר כתב מפקדו: "מנחם היה חייל אחראי ונאמן, מסור, ישר ויציב, בעל תפיסה ויזמה, גישה נוחה לאנשים ורצון לעזור. הוא מילא את תפקידו לשביעות-רצונם של מפקדיו." במהלך שירותו הסדיר נטל מנחם חלק במלחמת ששת-הימים והוענק לו אות-המלחמה. לאחר שירותו הסדיר התקבל מנחם לעבודה כמודד במפעל פי.אי.סי. ברחובות וכעבור זמן נשא לאישה את כרמלה ונולדו שני בנים. מדי-שנה נקרא לתקופות של שירות-מילואים וביצע את המשימות שהוטלו עליו באהבה וברצון. השתתף במלחמת יום-הכיפורים.

ביום ז' באדר תשל"ז (25.2.1977) נפל מנחם במילוי תפקידו בעת שירות- מילואים פעיל. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבכפר-מרדכי (גדרות). השאיר אחריו אישה, שני בנים, והורים.

במכתב-תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "אישיותו של מנחם ז"ל תרמה רבות והשפיעה על המורל ועל יחסי הידידות בין חיילי המחלקה ששירת בה. מנחם ז"ל היה ביחידה גורם מדרבן בביצוע תקין של כל המשימות שהוטלו על המחלקה. עד עצם היום הזה מורגש חסרונו של מנחם ז"ל ביחידה. בין כל חיילי היחידה לא נמצא אפילו אחד שלא היה קשור למנחם ז"ל קשר אישי, הדוק. הוא ידע לבצע תפקידים אשר הוטלו עליו, תוך כדי שמירה על יחסי ידידות וחברות עם כל החברים שעבד אתם. הדוגמה האישית והרושם העמוק שהשאיר מנחם ז"ל על היחידה תלוה אותנו לעד ותסייע לנו להמשיך ולבצע את כל אשר יוטל עלינו."

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה