תפריט נגישות

סמ"ר יואל עוקבי ז"ל

יואל עוקבי
בן 20 בנפלו
בן נעמי ומוסה
נולד בתנובות
בכ"א בתשרי תשי"ז, 26/9/1956
התגורר בתנובות
התגייס ב-נובמבר 1974
שרת בחיל הקשר והתקשוב, חטיבת הצנחנים
יחידה: פלחי"ק 347, פלחי"ק 347
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ט בתמוז תשל"ז, 15/7/1977
מקום קבורה: מושב תנובות
הותיר: הורים, ארבעה אחים ושלוש אחיות

קורות חיים

עוקבי יואל , בן מוסה ונעמי.

נולד ביום כ"א בתשרי תשי"ז (26.9.1956) במושב תנובות. הוא למד בבית הספר היסודי שבמושב, ועל אף המצב הכלכלי הקשה בבית היה מטובי התלמידים. מציינת המחנכת מרים: "בשיעורים הראה יואל את תפישתו המהירה ואת עומק מחשבותיו. יותר ממה שלמדתי ממלמדי - השכלתי מתלמידי, ובעיקר מיואל".

ומוסיפה המורה יעל:" עקבתי אחרי התפתחותו, ואכן יואל לא אכזב. שקד על לימודיו, הקפיד להכין את שיעוריו ולשנן אותם. חבריו חיבבוהו וביקשו את חברתו". בתום לימודיו בבית הספר היסודי למד שנתיים בבתי ספר תיכוניים. בפרק זמן זה היה חבר בגדנ"ע ונטל חלק עם חבריו בפעילויות שונות, כגון: מסעות, צעדות, מחנות ועוד. הוא הרבה בפעילות גופנית והיה מטובי השחקנים בכדורגל. לפני גיוסו לצה"ל השתלם בקורס קדם צבאי לחשמלאות רכב.

יואל גוייס לצה"ל במחצית נובמבר 1947 והוצב לחיל הקשר, תחילה הוסמך כלוחם חי"ר ואחר כך השתלם בתחומים מקצועיים יותר והוסמך כטכנאי יחידת כוח.

ביום כ"ט בתמוז תשל"ז (15.7.1977) נפל יואל בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת עולמים בבית העלמין שבמושב תנובות, השאיר אחריו הורים, ארבעה אחים ושלוש אחיות.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "יואל ז"ל שימש כטכנאי גנרטורים ובתחום זה גילה בקיאות תוך גילוי אמביציה רבה והיה אהוד על חבריו ומפקדיו ביחידה. יואל ז"ל היה חייל שקט וממושמע, אך ידע להנעים את זמנו וזמן חבריו בערבים, בשירה ובמעשי שובבות".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה